Orkiestra Kameralna NordWest

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny Koncert Orkiestry Kameralnej NORDWEST z Niemiec pod dyrekcją Ulricha Semrau! Artyści podczas swojego tournee po Europie zawitają do Ostrzeszowa! W programie Koncertu utwory m.in. G. Holsta, D. Shostakovitcha, L. Larssona, V. Belliniego, A. Dvoraka i innych.
Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert.

Wstęp na to niecodzienne wydarzenie jest wolny!

Kilka słów o Orkiestrze...

Na wiosnę 1996 roku, Ulrich Semrau wraz z żoną i kilkoma kolegami ze szkoły muzycznej założył orkiestrę „Chamber Symphony”, która później przekształciła się w “Classical Philharmonic Northwest”. Poprzez zwiększenie składu orkiestra szybko się rozwijała i wykonywała symfoniczne dzieła muzyki klasycznej i romantyzmu. Już pięć lat po powstaniu “Filharmonia Klasyczna NordWest” wpisała się w światową historię muzyki...

Po ćwierć wieku kompletnej nieznajomości 9. Symfonii Beethovena, orkiestra grała w Rydze, po raz pierwszy z tak ogromnym sukcesem. Było tam 2000 osób, gdy dźwięki symfonii, która stała się później hymnem europejskim, wzniosły się uroczyście na nocne niebo. W lecie 2004 roku, lokalni miłośnicy muzyki dołączyli pod przewodnictwem byłego gubernatora Gerda Stötzela do grupy przyjaciół, którzy razem od tego momentu wspierali i promowali rozwój “Classical Philharmonic Northwest”. W 2007 roku nastąpił kolejny ważny krok dla artystów. Wspólnie z “Bremer Shakespeare Company” i młodymi artystami z “University of the Arts” w Bremie opracowali operę „Jaś i Małgosia”, którą odegrali w 20 spektaklach w trasie po północnych Niemczech. Od 2009 roku kwitnie współpraca z Lise-Meitner-Schule w Stuhr. Oprócz najlepszych warunków dla orkiestry, rozwija się owocna wymiana doświadczeń. Muzycy prowadzą specjalne warsztaty instrumentalne, a raz w roku orkiestra wykonuje koncert szkolny. Dla Ulricha Semrau i jego muzyków jedną z głównych intencji jest wspieranie młodego talentu muzycznego. Dlatego intensywnie współpracują z młodymi muzykami. W skład orkiestry wchodzą muzycy z ponad dziesięciu narodów.

Są też oczywiście kompozycje współczesne, a także seria koncertowa z muzyką barokową. Tradycją stały się koncerty sylwestrowe w Bremer Glocke i koncerty noworoczne. Trasy koncertowe do południowych Niemiec, Francji i Włoch przyniosły orkiestrze wiele krajowego i międzynarodowego splendoru. We wrześniu 2011 roku Klassik Philharmonie NordWest, w uznaniu jej dorobku muzycznego, otrzymała nagrodę Diepholz County.