Kwiecień 2016

"Twarze Etiopii"

Już wkrótce w Ostrzeszowskim Centrum Kultury spotkanie z podróżnikiem - Panem Piotrem Strzeżyszem, a chcąc pozostać w klimacie podróżniczym, zachęcamy Państwa do obejrzenia wystawy fotografii "Twarze Etiopii" Pana Bolesława Grabowskiego. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii OCK!

Rowerowe wędrówki po Ameryce Południowej, czyli spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

"Nazywam się Piotr Strzeżysz. Mam siedem lat i lubię jeździć rowerem. 
Przewłóczyłem się przez kawałek świata, ale ciągle coś gdzieś mnie pcha. Są chwile, kiedy myślę, że pewnego dnia się zatrzymam. Ale potem zasypiam, śnię o lataniu i wiem, że sam nigdy tego nie zrobię.
Taka karma."

Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem. 
28 kwietnia, godzina 18.00
Sala Klubowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Kabaret SMILE w OCK

Śmiech to zdrowie"zapraszamy więc na sporą dawkę dobrego humoru :)


KABARET SMILE. 
23 kwietnia /sobota/ godz.16.30 
Sala widowiskowa OCK.

Kabaret preferuje skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. 
Szukają absurdów życia codziennego i przenoszą je na scenę.

Tagi: 

24 czerwca 2016 - IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Progresywnej Baszta ProgFes

Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły grające szeroko pojętą muzykę progresywną do udziału w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Progresywnej BASZTA PROGFEST.

Do pobrania:

regulamin  https://drive.google.com/file/d/0B7GFFE9rIiiIX0dhY2t2ZHAxQVE/view

UWAGA WIOSENNY KONKURS

Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów zaprasza wszystkich chętnych  do wzięcia udziału w wiosennym konkursie: „Wyjdź z domu. Spaceruj. Biegaj. Jedź”. Konkurs jest wyjściem naprzeciw aktywnym mieszkańcom, którzy propagują zdrowy styl życia biegając, spacerując lub jeżdżąc na rowerze.

Średniowiecze da się lubić!

Rozpoczynamyy realizację projektu Średniowiecze da się lubić, który uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Naradowego. W ramach projektu zapraszamy do składnaie ofert na wykonanie i dostawę puzzli przesuwanych (1 szt.). Informacje w załącznikach - zaproszenie do skąłdania ofert oraz formularz oferty.

Dni Kultury Szkolnej 2016 - Gala Finałowa

W uroczysty sposób zakończyliśmy zmagania szkół w Dniach Kultury Szkolnej 2016! Odbyły się występy finałowe oraz zostały rozdane nagrody w poszczególnych konkursach i kategoriach wiekowych. Po podliczeniu wyników  przypadło:

Fryderyk Chopin - Serce Narodu

Z Sali Widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury wczoraj popłynęły bliskie sercom Polaków dźwięki. Odbył się uroczysty koncert z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. "Fryderyk Chopin - Serce Narodu". Bogumiła Tarasiewicz – mezzosopran, Karol Schmidt – fortepian, Jakub Kotowski - skrzypce. Ci, którzy zadecydowali przeznacyć niedzielne popołudnie na ten koncert na pewno nie żałują! 

Koncert Chopinowski

Chopin to symbol. Symbol powodzenia i cierpienia, symbol radości i smutku, to wreszcie symbol żalu za utraconą ojczyzną, której nie miał już więcej oglądać, i niezłomnej nadziei na jej zmartwychwstanie.

Narodowym symbolem jest też w naszej Ojczyźnie Chrzest Polski, którego 1050 – tą rocznicę obchodzimy w bieżącym roku.

Strony