Sierpień 2016

Wystawa poplenerowa 2016

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac XIX Pleneru Malarskiego im. Antoniego Serbeńskiego. Zapraszamy serdecznie!

Otwarcie wystawy "Średniowiecze da się lubić!"

Śerdecznie zapraszamy 3 września br. o godz. 16.00 do ostrzeszowskiej baszty na otwarcie wystawy "Średniowiecze da się lubić!". 

Nasz projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i polega na zaadaptowaniu średniowiecznej baszty na cele edukacji i animacji kulturalnej poprzez zainstalowanie w jej wnętrzu wystawy multimedialnej. Każde piętro wieży baszty jest poświęcone innej tematyce, tak aby w ciekawy sposób przedstawić okres średniowiecza oraz lokalną historię. Prezentowana jest m.in. sala tortur, sala rycerska, skryptorium, sala historii Zamku, legendy i baśnie o Ostrzeszowie, Ostrzeszów – miasto z historią. W prezentacji wykorzystane są techniki multimedialne, które połączone z tematyką średniowiecznego życia i zwyczajów w barwny i interesujący sposób zachęcają do poznawania naszej historii. Wystawa jest ciekawa i atrakcyjna nie tylko dla miłośników historii, ale również dla najmłodszych. Przygotowując wystawę zadbaliśmy, aby znalazły się na niej elementy, które pobudzają wyobraźnię i emocje najmłodszych, dostarczają wrażeń. Wystawa choć dotyczy okresu średniowiecza to jednak nawiązuje do naszej lokalnej historii.

Wakacje z OCK

Spędzasz wakacje w domu? Nigdzie nie wyjeżdżasz? Przyjdź do nas!
Wakacje z OCK - zapraszamy serdecznie :)

Program do 30 sierpnia.

Dożynki Gminno-Parafialne

Zapraszamy na dożynki! W programie m.in. koncert Orkiestry Dętej!

LETNI WIECZÓR Z POEZJĄ

"LETNI WIECZÓR Z POEZJĄ" 2 sierpnia/wtorek/ godz. 18.00
sala klubowa OCK. Zapraszamy serdecznie!

w programie m. in. wiersze poetów i uczestników XIX Pleneru Malarskiego oraz opowieści o początkach twórczości, motywacjach, osiągnięciach artystycznych i inne.