Grudzień 2016

Wesołych Świąt!

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi,
w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku

Życzy Dyrektor oraz pracownicy
Ostrzeszowskiego Centrum Kultury

Koncert Noworoczny

Zapraszamy serdecznie na NOWOROCZNY KONCERT KARNAWAŁOWY w wykonaniu solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej, którzy gościli u nas niedawno na niezapomnianym koncercie.

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Celem w/w konkursu była przede wszystkim aktywizacja dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz rodzin, zachęcenie dzieci do twórczości plastycznej rozwijającej wyobraźnię i umiejętności manualne,
pobudzanie wyobraźni artystycznej oraz kultywowanie tradycji świątecznych.

Koncert Kolęd

Koncert Kolęd na stałe wpisał się w kalendarz imprez OCK. Co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zespoły wokalne OCK – miniJOY, JOY i Chór Joyful Gospel pod opieką artystyczną Pani Aleksandry Marszałkowskiej, wprowadzają Was w nastrój świąteczny pięknymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W minioną niedzielę pod ostrzeszowską Basztą odbył się tradycyjny świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Były stoiska wystawców z bożonarodzeniowymi wyrobami, świąteczne degustacje pierników, świątecznych babeczek, barszczyku, pierożków, kapusty oraz świąteczna herbata.

Jarmark Bożonarodzeniowy po raz piąty

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy pod ostrzeszowską Basztę. Będą stoiska wystawców z bożonarodzeniowymi wyrobami.
Zapraszamy na świąteczne degustacje pierników, świątecznych babeczek, barszczyku, pierożków, kapusty. Będzie też oczywiście nasza świąteczna herbata.
Podczas Jarmarku zapraszamy na świąteczne występy artystyczne, kolędowania, muzykę, konkursy, teatrzyk, taniec z ogniem, nocne zwiedzanie Baszty i wiele innych atrakcji.

Tagi: 

Koncert kolęd

"Przybieżeli do... " Ostrzeszowa Kolędnicy! Już wkrótce ich kojące głosy wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Będziecie mogli razem z nimi odkryć na nowo, znane Wam od dziecka kolędy oraz pastorałki i zatrzymać się choć na chwilę w wirze przedświątecznych przygotowań. Zapraszamy serdecznie 

ANTONI SERBEŃSKI 1886-1957 - MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA

Ruszyliśmy z subskrypcją albumu ANTONI SERBEŃSKI 1886-1957 - MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA.
Nakład do sprzedaży to tylko 500 egzemplarzy, a już sprzedanych i zarezerwowanych jest ponad 80 subskrypcji. Album to wspaniały prezent dla najbliższych, zawierać będzie około 180 zdjęć! m.in. miejsc i osób związanych z Ostrzeszowem.

Wystawa Dzieł Antoniego Serbeńskiego

Uroczystość otwarcia wystawy dzieł Antoniego Serbeńskiego już za nami. Jedną z wielu zalet wystawy jest możliwość obejrzenia obrazów pokazywanych publicznie po raz pierwszy. Można było również nabyć talon subskrypcyjny na album zawierający pełny przegląd twórczości mistrza. Kolejka na zapisy była długa, warto więc jak najszybciej udać się do muzeum i opłacić rezerwację.

Strony