"Śladami Powstańców Wielkopolskich Ziemi Ostrzeszowskiej"

W ramach tegorocznego projektu "Wolne Miasto" tworzonego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej serdecznie zapraszamy na panel, który organizujemy wspólnie z Muzeum Regionalnym zatytułowany:

"Śladami Powstańców Wielkopolskich Ziemi Ostrzeszowskiej"

Panel odbędzie się 10 listopada o godzinie 17.00 w sali reprezentacyjnej Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrzeszowie (1 piętro Ratusza).

Będzie to czas czas na wspólną rozmowę łączącą pokolenia, wymianę poglądów i pomysłów na przyszłe działania mające na celu pielęgnowanie pamięci historycznej o Powstaniu Wielkopolskim.

Panel dyskusyjny „Śladami Powstańców Wielkopolskich Ziemi Ostrzeszowskiej” to przedsięwzięcie, które ma na celu przybliżyć nam historię Powstania Wielkopolskiego na naszej ziemi oraz próbę odpowiedzi na pytanie jak możemy dbać o pamięć historyczną o tych wydarzeniach i ludziach.

Podczas panelu zaprezentujemy efekty naszej kilkumiesięcznej pracy. Opowiemy o autorskim programie lekcji historii o Powstaniu Wielkopolskim, którą przeprowadzaliśmy w okolicznych szkołach, a także o zbieraniu przez nas wywiadów z rodzinami Powstańców Wielkopolskich.

W programie panelu są przede wszystkim dwie ciekawe prelekcje:

Pan dr Karol Górski wygłosi prelekcję "Powstanie Wielkopolskie 1918/19 w południowej Wielkopolsce w oczach niemieckich świadków czasu".

Pan Marek Makieła wygłosi prelekcję "Błędy i mity w historiografii Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Ostrzeszowskiej".

Podczas krótkiej przerwy będzie czas na rozmowy kuluarowe oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!