Tropem Rycerskiej Przygody...

Kolejna propozycja na zbliżające się ferie zimowe - animacja interaktywna Teatru Maska "TROPEM RYCERSKIEJ PRZYGODY"

Na czym będzie polegać?

Wiek uczestników: 4-11/12 lat 

1. Dzieci przekraczają mury królestwa i stają się księżniczkami oraz rycerzami.

Przez cały czas trwania animacji mieszkańcy bajkowej krainy mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Mój wymarzony zamek”. Zanim dzieci staną się prawdziwymi królewnami oraz rycerzami, muszą wykazać się wiedzą w quizie rycerskim. Pytania ukryte będą w balonach, które trzeba będzie przebić i odpowiedzieć poprawnie na pytanie. Aby przenieść się w mury zamku odbędzie się królewska rymowanka, podczas której dzieci będą bawić się przy pomocy chusty animacyjnej. 

2. W królestwie rozpoczyna się turniej rycerski. Rycerze i królewny muszą być zwinni- pokonują tor przeszkód z księgą na głowie.

Mieszkańcy królestwa powinni być sprytni- królewny i rycerze stoją naprzeciwko siebie i mają za zadanie jak najszybciej przebiec pod kręcącą się liną na drugą stronę. Podczas turnieju trzeba również jak najszybciej przetransportować zapasy żywności do spiżarnidzieci stają w rzędzie i podają sobie piłkę trzymając ręce w górze, a następnie przekazują przedmiot dołem, stojąc w rozkroku. Teraz czas na sprawdzenie refleksu- królewny i zamki na komendę zamieniają się miejscami podczas znanej wszystkim zabawy. Turniej rycerski słynie również z trudnych wyścigów- bieg par na "trzy nogi". Pojedynki rycerskie dobiegają końca, lecz nagle plany pokrzyżują smoki- dzieci ustawiają się w rządkach i kładą sobie ręce na ramiona, ostatnia osoba ma ze sobą chustę. Tak powstałe smoki mają za zadanie oderwać "ogonki" innej drużynie. 

3. Turniej rycerski dobiega końca, czas zacząć bal.

Następuje ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród. Całe królestwo świętuje, dlatego zapraszamy wszystkich do tańca. Rycerską przygodę zakończy pokaz wielkich baniek mydlanych. 

Zapraszamy serdecznie :)