Kino Paradiso w OCK

KINO PARADISO - spektakl muzyczny 

Scenariusz: Ostrzeszowianin Witold Pelka

13 października godz. 19.00 sala widowiskowa bilety: 45 zł 


W „Paradiso” dzieją się rzeczy niezwykłe, filmy zatrzymują się kiedy chcą i jak chcą. Same wybierają odpowiednie momenty i sytuacje, są bowiem zakochane w piosenkach. 
I nie ma większego znaczenia czy film należy do polskiego kanonu czy wyszedł spod ręki światowej sławy reżysera. Nie liczy się czy powstał 30, czy może 100 lat temu. Ważne, że TE piosenki nieustannie poruszają nasze wspomnienia.

*

Sceny filmowe, które przeszły do historii
oscarowe piosenki i role
klasyka gatunku

*

Najnowszy spektakl twórców i artystów „Bodo Café” rozgrywa się w małym kinie. Dzięki magii srebrnego ekranu oraz tajemniczemu projektorowi, który zatrzymuje się podczas najbardziej znanych i cenionych scen muzycznych w filmach od początków dźwiękowej kinematografii aż po lata 90-te XX wieku, na scenie ożywają znane nam postaci - światowe gwiazdy oraz kreowane przez nie kultowe role.

W barwnym, muzycznym kalejdoskopie splotają się starannie dobrane piosenki z najpiękniejszych, budzących wspomnienia filmów z komediową historyjką autorstwa Witolda Pelki. A zróżnicowany repertuar, widowiskowe choreografie, piękne kostiumy i przede wszystkim wysokiej klasy wykonanie sprawią, że będzie to niezapomniany wieczór, wypełniony po brzegi szlachetną i błyskotliwą rozrywką.


Bawić Was będą oscarowe piosenki dawne i najnowsze, melancholijne tony „Over the rainbow” i roztańczone dźwięki „Deszczowej piosenki”. Powiemy Wam „Good morning”, a swój czar roztoczy Marilyn Monroe, która zapragnie skorzystać z finansowego potencjału Skrzypka na dachu. Nie zapomnimy też o klasyce polskiej piosenki filmowej by wraz z Państwem zanucić filmowe przeboje Warsa, Szpilmana i Petersburskiego…

Twórcy spektaklu
Scenariusz: Witold Zygmunt Pelka
Reżyseria: Magdalena Gnatowska
Kierownictwo muzyczne oraz Aranże: Krzysztof Kołodziej i Dawid Dancewicz
Choreografia i ruch sceniczny: Nadia Mazur

Wystąpią:
Ewelina Sobczyk - sopran / rola aktorska
Beata Kraska - sopran / rola aktorska
Łukasz Kostka - baryton / rola aktorska
Witold Pelka - rola aktorska
Nadia Mazur - taniec
Agnieszka Dancewicz- skrzypce
Dawid Dancewicz - skrzypce, instrumenty perkusyjne
Krzysztof Kołodziej - gitara
Justyna Służalec - fortepian
Karol Grzeszczuk - akordeon
Piotr Kucharz - kontrabas

czas trwania: ok 80 minut bez przerwy