XV Koncert Muzyki Wiedeńskiej

Już od 15 lat w jeden z październikowych wieczorów w Ostrzeszowie królować będzie muzyka wiedeńska. 27 października 2018 r. w Ostrzeszowie odbędzie się już XV Koncert Muzyki Wiedeńskiej, a na ostrzeszowskiej scenie wystąpi Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johana Straussa grająca popularną wiedeńską muzykę taneczną, operetkową oraz symfoniczną. Pomimo, że jest to kolejny już koncert, zainteresowanie tym wydarzeniem nie słabnie, a grono miłośników Straussa, Lehara czy Kalmana wciąż się powiększa. Jako organizatorzy tego wydarzenia cieszymy się, że zyskał on sympatię i renomę nie tylko w środowisku lokalnym.
Od kilku lat, co roku mamy obawy czy koncert się odbędzie, ponieważ czas leci nieubłaganie i każdy z nas jest nieco starszy. W tym roku niestrudzony, wciąż pełny energii pomimo sędziwego wieku dyrygent prof. Jan Ślęk znów poprowadzi swoją orkiestrę. W listopadzie Pan Jan obchodzi swoje 90. rocznicę urodzin! Koncert uświetnią soliści, którzy są gwiazdami europejskich scen operetkowych. Pani Paulina Pfeiffer sopranistka to Solistka Królewskiej Opery w Sztokholmie. Występowała m.in. na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie, Ystad Teater, Folkoperan, Bluebeard's Castle w Bogocie, Théâtre du Châtelet, Pałacu Królewskim i Kungliga Operan w Sztokholmie. Podobnie jak w poprzednich kilku latach, koncert poprowadzi znany i lubiany językoznawca, prof. Jan Miodek, którego barwne opowieści przybliżą atmosferę starego Wiednia. Wiktor Kuzniecow jak zwykle wystąpi w roli Pierwszego Skrzypka. To Zwycięzca Ogólnokrajowego Konkursu Skrzypcowego im. Lysienko, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genue. Związany z Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z zespołem dał około 400 koncertów, miedzy innym grając w Filharmonii Berlińskiej czy w Lajeszale w Hamburgu. 

Koncert od wielu już lat jest jednym z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Ostrzeszowie, w którym warto uczestniczyć.