Film niemy z muzyką na żywo

Zapraszamy na film niemy "BESTIA" z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka

 

22 czerwca  godz. 21.30  Dziedziniec Baszty /w razie niepogody Klub Filmowy OCK/

Wstęp wolny 

 

Bestia to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. Inny, alternatywny tytuł tego typowego melodramatu to Kochanka Apasza. 

 

Pola to uboga wiejska dziewczyna, która wolny czas spędza w środowisku warszawskiego półświatka adorowana przez swego ukochanego - Dymitra. Pewnego dnia, po awanturze z rodzicami, postanawia uciec z domu, a potem uwolnić się od swego natrętnego kochanka. W hotelu upija go, okrada i porzuca. Od tej pory rozpoczyna samodzielne życie jako modelka i tancerka w kabarecie. Wkrótce poznaje bogatego przemysłowca Aleksego i rozpoczyna z nim romans. Dziewczyna nie wie, że Aleksy jest żonaty a upokorzony Dymitr postanawia się zemścić.    

 

 Marcin Pukaluk - muzykolog, kompozytor, performer i producent muzyczny. Tworzy muzykę do filmów, reklam i gier komputerowych. Fascynacja filmem niemym sprawiła, że często akompaniuje podczas seansów z muzyką na żywo.

Skomponował muzykę do 11 klasyków filmu niemego. Nagrał 2 solowe płyty. Zagrał 200 seansów z muzyką na żywo w najlepszych kinach studyjnych Polski.

 

To będzie niezapomniany wieczór!


Fragment filmu z muzyką na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=Vp194qVDUPE