KONCERT MUZYKI WIEDEŃSKIEJ prof. Jana Ślęka

Jak już od 15 lat, w jeden z październikowych wieczorów w Ostrzeszowie królować będzie muzyka wiedeńska.

25 października odbędzie się bowiem XVI KONCERT MUZYKI WIEDEŃSKIEJ, a na scenie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury wystąpi Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johana Straussa grająca popularną wiedeńską muzykę taneczną, operetkową oraz symfoniczną.

Pomimo, że jest to kolejny już koncert, zainteresowanie tym wydarzeniem nie słabnie, a grono miłośników Straussa, Lehara czy Kalmana wciąż się powiększa. Jako organizatorzy tego wydarzenia cieszymy się, że zyskał on sympatię i renomę nie tylko w środowisku lokalnym.

W tym roku niestrudzony dyrygent prof. Jan Ślęk znów poprowadzi swoją orkiestrę. W tej roli pomagać mu będzie Rafał Żurakowski.

Koncert uświetnią soliści, którzy są gwiazdami europejskich scen operetkowych. Pani Paulina Pfeiffer sopranistka to Solistka Królewskiej Opery w Sztokholmie. Występowała m.in. na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie, Ystad Teater, Folkoperan, Bluebeard's Castle w Bogocie, Théâtre du Châtelet, Pałacu Królewskim i Kungliga Operan w Sztokholmie. Towarzyszyć jej będzie tenor Przemysław Borys, który już kilkakrotnie występował na ostrzeszowskiej scenie.

Podobnie jak w poprzednich kilku latach, koncert poprowadzi znany i lubiany językoznawca, prof. Jan Miodek, którego barwne opowieści przybliżą atmosferę starego Wiednia. Wiktor Kuzniecow jak zwykle wystąpi w roli Pierwszego Skrzypka. To Zwycięzca Ogólnokrajowego Konkursu Skrzypcowego im. Lysienko, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genue. Związany z Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z zespołem dał około 400 koncertów, miedzy innym grając w Filharmonii Berlińskiej czy w Lajeszale w Hamburgu.

Koncert od wielu już lat jest jednym z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Ostrzeszowie, w którym warto uczestniczyć.