PRACOWNIA PLASTYCZNA - nabór

Zajęcia plastyczne
Zajęcia plastyczne są ważniejsze niż myślisz

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak rysowanie, lepienie czy inne zajęcia plastyczne mogą przyczyniać się do ogólnego rozwoju Twojego dziecka? Czy malowanie przez trzylatka farbami może nieść ze sobą jakieś wartości poza rozsmarowywaniem kolorowej mazi i brudzeniem się malucha? Albo czy rozdzieranie na kawałki gazet przez dwulatka jest tylko robieniem niepotrzebnego bałaganu?

 

W tzw. dorosłym świecie wymagane jest bycie kreatywnym. W pracy zawodowej promowani są najbardziej ludzie aktywni i pomysłowi, zdolni do twórczego podejścia w rozwiązywaniu problemów. Kiedy, jeśli nie w dzieciństwie mamy wyćwiczyć w sobie zdolności twórcze?

Małe dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z plastyką, często nie potrafią jeszcze werbalnie porozumieć się z otoczeniem. Doświadczają stawianych przez siebie pierwszych linii, malowania pierwszych plam barwnych i lepienia form przestrzennych z nieskrywaną radością. Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te zabawy prowadzą do rozwoju jednostki samodzielnie działającej i myślącej oraz osoby twórczej i kreatywnej.

 

Dzięki zajęciom plastycznym, dzieci mogą:

  • rozbudzić w sobie kreatywność

  • poznawać nowe techniki artystyczne

  • poprawić swoje zdolności manualne

  • rozwijać swoją osobowość

  • uczyć się pracy w grupie


Warsztaty artystyczne zatem niosą ze sobą wiele korzyści i pozwalają na znaczne rozszerzenie znajomości różnych technik twórczych. Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka.


 

Polecamy i zapraszamy smiley