PRACOWNIA WOKALNA - nabór

Pracownia Wokalna OCK

Kochani ruszamy z zapisami do PRACOWNI OCK smiley

Dziś chcemy polecić Waszej uwadze PRACOWNIĘ WOKALNĄ pod czujnym okiem Pani Aleksandry Marszałkowskiej smiley

 

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE … powtarzamy od pokoleń.

 

Co właściwie kryje się za tym stwierdzeniem, jaki jest wpływ muzyki na kształtujące się osobowości dzieci i młodzieży i czy warto od najmłodszych lat nie tylko oswajać latorośle z dźwiękami, lecz także pójść o krok dalej – i zaproponować im wejście w niezwykły świat muzyki w sposób bardziej aktywny, poprzez uczestnictwo w lekcjach śpiewu?

„Neurobiologia śpiewu pokazuje, że kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe i różne sposoby. Aktywizuje się wtedy prawy płat skroniowy naszego mózgu, uwalniając endorfiny, które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi. Kiedy śpiewamy z innymi ludźmi, efekt ten jest znacznie wzmocniony. ”

Nauka potwierdza siłę śpiewu. Śpiewanie jest naprawdę zdrowe, a najnowsze badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej transformacyjny, ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich.

 

Rozwój umiejętności wokalnych dziecka jest świetną kreatywną formą spędzania wolnego czasu. Obcowanie ze sztuką - a więc i muzyką - poszerza horyzonty i uwrażliwia na świat i piękno, co jest szczególnie istotne w wieku, w którym dzieci jak gąbka chłoną nowe wzorce i są gotowe wprowadzać je w życie w drodze naśladownictwa. Lekcje śpiewu mogą też dodatkowo m.in. poprawić dykcję czy zwiększyć zasób słownictwa.

 

Jeśli dziecko śpiewać uczy się w grupie – to również m.in. rozwój interakcji społecznych, a być może nawet zawarcie nowych znajomości. Kto wie, czy nie okażą się one przyjaźniami na lata. Jeśli Wasza pociecha wykazuje zainteresowanie zagraniczną muzyką, a w trakcie pobierania lekcji śpiewu zostaną włączone też utwory obcojęzyczne – może to znacząco dziecku ułatwić naukę obcego języka
i poprawić jego akcent.

 

Pamiętajcię zatem - ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE heart

 

Serdecznie zapraszamy!