XVII KONCERT MUZYKI WIEDEŃSKIEJ

Koncert Muzyki Wiedeńskiej

Spieszymy do Państwa z dobrą wiadomością, że nasz coroczny, budzący radość, wzruszenia i wspaniałe wspomnienia Koncert Muzyki Wiedeńskiej odbędzie się również w tym roku.                                             W zasadzie będzie do Dzień Muzyki Wiedeńskiej! 

Zapewniamy Państwu bezpieczeństwo organizując 3 koncerty, by móc zachować należyte odstępy na sali widowiskowej.
Wystąpi dla Państwa Wrocławski Zespół Solistów „Ricordanza”, w którym zobaczą Państwo dobrze znanych już sobie wybitnych muzyków.

Stworzył go znakomity skrzypek i pedagog Wiktor Kuzniecow. Wykształceni przez niego skrzypkowie, (młodzi, utalentowani, grający na wysokiej klasy instrumentach z XVIII i XIX wieku) byli tego zespołu zaczynem.

W swym stylu muzykowania „Ricordanza” godzi w sobie dwa typy gry: grę solo i grę zespołową. Z jednej strony każdy muzyk tej kameralnej orkiestry posiada kompetencje solistyczne i często realizuje partie solowe w wykonywanych na estradzie czy nagrywanych dziełach koncertowych. Z drugiej strony muzycy – nie rezygnując z własnej indywidualności i walorów swej gry – wspólnie tworzą tę wartość, jaką jest specyficzne brzmienie „Ricordanzy” i styl i jej interpretacji.

Zespół jest wykonawcą muzyki włoskiego i niemieckiego baroku (koncertów A. Vivaldiego, T. Albinoniego, A. Corellego, J. S. Bacha), klasycyzmu i romantyzmu, a także dzieł współczesnych oraz muzyki popularnej i jazzu.

Cenny element programów „Ricordanzy” stanowią działa nieznane, wydobyte z zapomnienia, a także dzieła po raz pierwszy wykonane.

Zespół koncertował w wielu krajach Europy (m. in. w Norwegii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech), brał udział w wielu festiwalach, pojawiał się w słynnych salach koncertowych, a już wkrótce zagości w Ostrzeszowie.

 

Udział wezma również

Hanna Błachuta - sopran

Gracjan Szymczak - fortepian

Wiktor Kuzniecow - prowadzenie i skrzypce solo

Do zobaczenia na sali widowiskowej OCK!