"Przekroczyć Granice" - spotkanie z Włodzimierzem Juszczakiem

"Przekroczyć Granice" - spotkanie z Włodzimierzem Juszczakiem

W ramach kolejnego spotkania z cyklu “Przekroczyć Granice”, będziemy gościć człowieka, który jest wspaniałym przykładem dzielenia się swoją pasją z innymi.

Włodzimierz Juszczak biegał, zanim stało się to modne. Ba! Swoją przygodę z bieganiem zaczął, gdy przez znaczną część społeczeństwa było to postrzegane jako dziwaczne. Od tego czasu wziął udział w 49 maratonach, ponad 100 półmaratonach i niezliczonej ilości biegów na dystansach 5 i 10 km. Wielokrotnie osiągał miejsca na podium i wspaniałe czasy. Podczas gdy swoim lekkim biegowym krokiem przemierzał ulice Nowego Jorku, Berlina czy Londynu, ustanawiając kolejne życiówki na królewskim dystansie, nie brakło mu czasu, by organizować m.in. biegowe pielgrzymki do Częstochowy, jak również biegi “Pracujcie dalej”, odbywające się od lat na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski.

Do dziś zaraża swoją pasją i wprowadza w tajniki biegania dziesiątki biegaczek i biegaczy, towarzysząc im w ich pierwszych poważnych zawodach od startu, aż do samej mety - niczym biegowy dobry duch.

 

21 października godz. 18.00

Do zobaczenia w Sali Kameralnej OCK!

Wstęp wolny!