Warsztaty wokalno - aktorskie z Łukasz Szczepanik

Warsztaty wokalno - aktorskie

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe w wieku od 11 do 75 lat. Udział w warsztatach może wziąć od 6 do 30 osób.
Częstymi uczestnikami są osoby przygotowujące się do egzaminów w szkołach teatralnych i akademiach muzycznych, a także do konkursów wokalnych, czy poetyckich, jak również pasjonaci, młodzi wokaliści i dorośli pracujący głosem.

(*optymalna ilość osób do twórczej i efektywnej pracy: od 8 do 16.)

GDZIE?

WARSZTATY WOKALNO-AKTORSKIE odbędą się w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.
Zostaną zakończone pokazem finałowym, który odbędzie się na naszej scenie. Zakłada on prezentację materiału będącego przedmiotem pracy na warsztatach (tj. piosenek, monologów albo scen).

Czas
Warsztaty trwają 4 następujące po sobie kolejno dni: 21-24.06. w godzinach 14-18:30 (godziny mogą ulec zmianie, dostosujemy je do potrzeb grupy).

 

ZAPISY

E-mail: [email protected]
lub poprzez wygodny formularz:
https://forms.gle/ku1d55zLknseeVdC6
Warsztaty są bezpłatne.

 

Elementy składowe warsztatów:

PIOSENKA INDYWIDUALNA
praca nad emisją głosu, intonacją, interpretacją, dykcją, oddechem, spójnością oraz jakością wykonania, poszukiwanie "swojego" repertuaru, praca z mikrofonem i rekwizytem, ruch sceniczny

EMISJA GŁOSU
ćwiczenia praktyczne przy instrumencie, praca nad oddechem, intonacją i artykulacją

PODSTAWY GRY AKTORSKIEJ
interpretacja tekstu, etiudy aktorskie, improwizacja, praca z partnerem, praca z rekwizytem, sceny aktorskie

DYKCJA/ARTYKULACJA SCENICZNA
rozgrzewanie ciała i aparatu mowy, ćwiczenia artykulacyjne, "łamacze językowe"

TECHNIKI ROZLUŹNIAJĄCE
praca z oddechem i wyobraźnią, wsparcie mentorskie

POKAZ FINAŁOWY
Każdy warsztat zakończony jest pokazem finałowym. Zazwyczaj jest to koncert, choć jest możliwość luźnego połączenia piosenek indywidualnych z monologami, improwizacjami i scenami aktorskimi.

 

PROWADZĄCY

Warsztaty poprowadzi ŁUKASZ SZCZEPANIK – aktor, wokalista i manager kultury. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie.

Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete.

Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 Edycji Programu MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA.
Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu NA WSPÓLNEJ, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu BARWY SZCZĘŚCIA. Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, a ostatni spektakl z jego udziałem to BITWA O TRON. MUSICALOWY TALENT SHOW w reż. Jacka Mikołajczyka, gdzie wciela się w rolę pierwszego elekcyjnego króla Polski - Henryka Walezego. Premiera spektaklu 23 kwietnia 2021 roku.

https://www.facebook.com/events/185549843468405?active_tab=about

Serdecznie zapraszamy :)