Dni Ziemi Ostrzeszowskiej - koncerty NIE WIEM|NADMIAR|LOKALNA SCENA MUZYCZNA - 15 lecie FOOMIX

Nareszcie, po dwuletniej przerwie, powracamy z Dniami Ziemi Ostrzeszowskiej! smiley
Przed nami nie tylko weekend, ale 10 dni wypełnionych atrakcyjnymi wydarzeniami, skierowanymi do różnych grup odbiorców 
Ten intensywny czas zakończyć chcemy prawdziwie ostrzeszowskim akcentem i oddać scenę przede wszystkim naszym rodzimym muzykom.  W niedzielę, 26 czerwca na naszej scenie: NIE WIEM, NADMIAR oraz LOKALNA SCENA MUZYCZNA w tym goście koncertu z okazji 15 - lecia zespołu FoomiX  yes

 

NIE WIEM godz. 17.00
Nowa jakość na scenie alternatywnej. 
Nagrane demo natychmiast zaowocowało podpisaniem kontraktu i wydaniem debiutanckiego albumu. 

Choć zespół promuje swoje pierwsze oficjalne wydawnictwa, to jest złożony z muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.

Ich twórczość łączy w sobie elementy alternatywnych, gitarowych brzmień z popową przebojowością. Podczas koncertu muzycy wykonują materiał autorski.


NADMIAR godz. 18.30
Rockowy zespół z Północnej Wielkopolski koncertujący na terenie całej Polski od prawie 30 lat. Powstał w maju 1993 roku, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. Grupa ma na swoim koncie ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą u boku polskich i zagranicznych gwiazd.

 

LOKALNA SCENA MUZYCZNA, 15 lecie zespołu The Foomix godz. 20.00
 
Młodzieżowy zespół istnieje już od 15 lat przy Zespole Szkół Nr 2, przez ten czas przewinęło się przez niego niemal 200 młodych muzyków grających na różnych instrumentach. Zagrali oni ponad 300 koncertów i zdobyli kilkadziesiąt nagród w tym jedną główną w konkursie wojewódzkim. 

Najważniejsze jednak jest to, że wielu z nich kontynuuje swoją muzyczną przygodę w lokalnych zespołach grając koncerty i nagrywając płyty
(m. in. Garażowy Raj), idą na muzyczne studia (Ewa Owczarek, Iga Kurzawa), albo muzykują na lokalnych jam sessions w ostrzeszowskim Alchemiku. 

Kiedy Leszek Cichoński - organizator Gitarowego Rekordu Świata grał koncert w Ostrzeszowie i poprosił o towarzyszenie sekcji rytmicznej, aż trzech muzyków w zespole wyszło spod skrzydeł Adama Fulary - opiekuna szkolnego zespołu. 

Adam Fulara – opiekun i dobra dusza zespołu: 
"W zespole stawialiśmy głównie na dobrą zabawę, ale starałem się zachęcić młodych muzyków do kreatywnego spojrzenia na muzykę, komponowania, improwizacji. To najlepszy gwarant tego, że nie rzucą instrumentów, to nie to samo co odtwarzanie piosenek napisanych przez kogoś innego".
 
Na scenie zobaczymy kilkudziesięciu muzyków, którzy przez lata grali w zespole m.in. Aleksandra Danielska, Małgorzata Dytfled, Patryk Pawlak,  Łukasz Szczypkowski, Wojtek Stoczkowski, Paulina Warszawska, Szymon Jeziorny, Bartek Jambroży, a tu zaprezentują własne kompozycje oraz standardy i przeboje muzyki popularnej 

To będzie niezapomniany jubileusz! heart

https://www.facebook.com/events/584569839539581?active_tab=about


Serdecznie zapraszamy również na pozostałe wydarzenia w ramach Dni Ziemi Ostrzeszowskiej.