RELAKSACJA W DŹWIĘKACH MIS I GONGÓW

Tego jeszcze nie było! 

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie. Wieczorna relaksacja w dźwiękach mis i gongu tybetańskiego oraz innych harmonizujących nas instrumentów archaicznych/pierwotnych 

 

Czas: 60 minut (w tym: wstępna medytacja wyciszająca)

Co zabrać? Luźny strój, karimata, koc lub śpiwór, poduszka, woda do picia.

Wstęp wolny.

 

Prowadzące: 
- Katja Dembska | Naturalnie Katja Dembska
- Marta Domagalska-Haladyn | jogoprzestrzenie

Ideą wydarzenia jest stworzenie możliwości doświadczenia przez uczestników wielowymiarowej sesji muzyczno-relaksacyjnej, zwanej także „masażem dźwiękiem”, lub „kąpielą” w dźwiękach gongów, mis i innych instrumentów archaicznych/pierwotnych. 

Taki rodzaj sesji polega na biernym słuchaniu dźwięków (w wygodnej pozycji leżącej), które z jednej strony wprowadzają w relaks, a z drugiej otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji. Medycyna Wschodu już wieki temu odkryła wpływ wibracji i rezonansu na nasz system nerwowy, które oddziałują nie tylko na narządy słuchu człowieka, ale też na jego ciało, psychikę i emocje. Rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami, drgania przenikają i masują ciało docierając z poziomu fizycznego do najgłębszych poziomów komórkowych. Dzięki tym wibracjom ciało i umysł wprowadzane zostają w medytacyjny stan ALFA. Dochodzi wówczas do zsynchronizowania obu półkul mózgowych, co pozwala na osiągnięcie poziomu głębokiej relaksacji. Ciało pozbawione napięć i blokad odczuwa lekkość i spokój,  a wewnętrzna energia lepiej płynie. Dochodzi do ożywienia i wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających, dzięki czemu aktywują się procesy samooczyszczania się organizmu. 

Masaż dźwiękiem to same korzyści, bo:
* uwalniają się nagromadzone w ciele napięcia, stres i lęk
* wycisza się natłok myśli
* łatwiej się zasypia i polepsza się jakość snu
* poprawia się krążenie krwi
* organizm oczyszcza się z toksyn,
* usprawnia się proces regeneracji organizmu
* pogłębia się samoświadomość.


Serdecznie zapraszamy!

 

Ilość miejsc ograniczona.