Teatr w małym mieście

Z powodu złych warunków atmosferycznych spektakle zostały przeniesione na 7 sierpnia /godziny bez zmian/

..................................................................

Czasem trudno znaleźć czas, by wybrać się na wycieczkę do teatru, dlatego postanowiliśmy sprowadzić teatr do nas smiley

30 lipca zapraszamy do Parku Jana Pawła II na dwa, starannie wybrane spektakle zupełnie za darmo.

Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 17:30 i przeznaczony jest dla najmłodszych. Gwarantujemy, że sprawi im wiele radości blush

Natomiast na drugi o godzinie 21:30 zapraszamy dorosłych.

 

17:30 Teatr Łata „Morskie opowieści”

To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin.
Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy, nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze, jest tuż obok nas.

FABUŁA:
Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód.
Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…
Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

 

21:30 Teatr Ewolucji Cienia „FIN AMOR”

 

„Fin amor” czyli „miłość dworna” – to wzorzec miłości, jaki został stworzony przez literaturę XII wieku, później, w dobie romantyzmu został utrwalony, a dziś, jak nam się wydaje, może nie w pełni uświadomiony, żyje w każdym z nas.
Nawiązując do tego wzorca, a także czerpiąc inspiracje z dziejów Tristana i Izoldy stworzyliśmy pełną baśniowego klimatu opowieść o miłości. Jej fabuła wiedzie nas od irracjonalnego, pierwszego impulsu zakochania, przez trudną drogę sprostania kodeksowi rycerskiemu, walkę z pokusami, aż do zwieńczenia trudów i wyrzeczeń. Chociaż jednak akcja jest bezpośrednio zanurzona w średniowieczu, to dzięki alegorii i symbolice ukrytej w spektaklu sprawiliśmy, że historia naszej pary bohaterów stała się opowieścią o miłości w ogóle, poza granicami Czasu i zmieniających się epok. Bo któż będąc zakochanym uświadamia sobie siły sprawcze, bądź przewiduje drogi rozwoju prawdziwego uczucia? Czyż Miłość nie zaskakuje nas znienacka? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? I czym w ogóle jest miłość: ubóstwieniem kochanej osoby, pożądaniem, ofiarą z samego siebie, a może wzrostem duchowym pozwalającym stać się godnym tego wielkiego uczucia?
Ukazując bohaterów na osi odwiecznej opozycji: eros - agape stawiamy fundamentalne pytanie czy prawdziwa miłość to DĄŻENIE czy SPEŁNIENIE?
Liczymy, że nasz spektakl nie tylko pobudzi widzów do stawiania pytań, ale i do szukania odpowiedzi, zaś tym mniej dociekliwym pozostawi przynajmniej odrobinę wzruszeń.

 

Teatr to zupełnie inne przeżycie od wizyty w kinie. To spotkanie z aktorami i sztuką. Jeśli obawiacie się, że 'nic nie zrozumiecie', pamiętajcie, że spotkania nie da się źle zrozumieć lub zinterpretować. Ono ma w nas rozbudzić różne emocje, ma sprawić, że zamiast analizować przeszłość lub obawiać się przyszłości, w końcu zatrzymamy się i zatopimy w chwili obecnej i coś poczujemy.

Tego właśnie życzymy każdemu widzowi i serdecznie zapraszamy - pozwólcie sobie na emocje heart

 

Spektakle prezentowane są w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i ze środków Fundacji PZU.