Wystawa "In the name of women" | Piotr Kachny

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Galerii w Ramach Piętra na wyjątkową wystawę z okazji Dnia Kobiet.
 
 
In the name of women wystawa twórczości Piotra Kachny to wielkoformatowe, tryskające kolorem i wibrujące energią malarstwo. Mocne linie i kolory przypominają, że prócz subtelności i delikatności, w kobietach kryje się też morze zmysłowości i siły. Z czasem, na skutek programowania społecznego zapominamy o tej pięknej (i potrzebnej) stronie bycia kobietą, o której za sprawą swoich obrazów przypomina nam Piotr Kachny. 
Gorąco zapraszamy i przypominamy, że sztukę można zaprosić do swojego domu, by codziennie przypominała nam to, o czym skrycie pragniemy pamiętać.
 

Finisaż i spotkanie z autorem 14.03. godz. 18.00
 
Wystawa potrwa od 12.02. do 16.03.
Godziny otwarcia:
poniedziałek 8-16
wtorek-piątek 8-20
sobota-niedziela 15-20
 
O autorze:
Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku. Ukończył studia na UAM w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu) na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz National College of Art and Design (Dublin). Maluje, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Zarówno w malarstwie jak i fotografii interesuje go postać ludzka. Używa fotografii z wizerunkami często znanych mu osób oraz osób ze świata filmu, muzyki czy tez świata szeroko pojętej rozrywki. Postacie te są swego rodzaju pretekstem do zbudowania obrazu. W jego obrazach sama twarz może być czymś na wzór budynku architektonicznego. Geometria=harmonia. Jednakże najistotniejsze jest to, co bardzo często niewidoczne na pierwszy rzut oka: emocje, uczucia, stan ducha, charakter, zmysłowość, seksualność... Ponadto, ukazuje to, co w
człowieku zmysłowe, a z czym stracił kontakt na skutek oddziaływania kultury, związanych z nią konwenansów, w tym również edukacji (wychowania). Stąd najczęściej używane są wizerunki kobiet, zazwyczaj młodych, pięknych i zmysłowych. Czasem tematem są relacje damsko męskie. Jednak przede wszystkim sensualność i seksualność, czyli tematy będące tabu dla wielu systemów i wierzeń religijnych, społecznych, politycznych, czy socjologicznych. Artysta stawia pytania w rodzaju: Czy seksualność i sensualność wyklucza duchowość, czy też jest z nią powiązana?
W jego malarstwie inspiracją są też różnego rodzaju postawy czy wzorce zachowań społecznych.

Współpracuje z wieloma galeriami i domami aukcyjnymi w Polsce i na świecie. Należą do nich min: Gallery Store, Art. In House, Desa Unicum, Galeria Next, Galleri v58, Tapper Popermajer Gallery, Brick Lane Gallery, Art of Poland, Gemini Gallery, Galeria Oranż i wiele innych.
 
 
 
 
Polecamy!