Kamil Cichoń - wystawa fotografii 26 X 2014

Kamil Cichoń  - DRZEWA

Wystawa zorganizowana jest w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki przez Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 i Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego. Potrwa od 26 października do 26 listopada.
Wernisaż 26 października o godz. 15.00 w OCK Ostrzeszów, ul.Gorgolewskiego 2.
 
Kamil Cichoń absolwent wyższego studium fotografii AFA we Wrocławiu. Mieszkaniec Parzynowie. Fotografia dokumentalna to główny przekaz jego myśli w formie obrazu. Ceni fotografię klasyczną, fotografuje głównie analogowo.

Wystawy:

2011 „Ostrzeszów” - wystawa dyplomowa „AFA”, Wrocław, Arsenał
2012 „Lato w rozruszniku”, Wrocław, Rozrusznik, (zbiorowa)

2012  I Regionalna Wystawa Fotografów, Ostrzeszów, Ratusz, (zbiorowa)
2013 „Fotografie Kamila Cichonia”, Wrocław, Cafe Rozrusznik

2014 „Drzewo”, Ostrzeszów, OCK

Publikacje:

2011 „Ostrzeszów”
2013 „Fotografie Kamila Cichonia” 

 

Kamil Cichoń... Od wielu lat fotografuję drzewa. Do niedawna nie zastanawiałem się nad tym dlaczego. Po prostu je lubię. Towarzyszą mi od zawsze. Z czasów dzieciństwa pamiętam, jak tata przed zimą wycinał suche pnie z lasu na opał. Wpojono mi wtedy, jak ważnym surowcem jest drewno. Czuję przed nim respekt. Dwa lata temu w Zakopanem Antoni Rząsa wytłumaczył mi, dlaczego tak chętnie fotografuję drzewa. Najpierw poprzez swoje rzeźby, a później przez obfitujący również w teksty album. Jego podejście do drzewa oraz drewna wskazało mi drogę, którą mam podążyć, drogę świadomego fotografowania. Pomogło określić strukturę, techniczne ramy oraz styl. Pełen entuzjazmu chwyciłem wtedy aparat i rozpocząłem nową fotograficzną przygodę. Teraz każdy spacer jest poszukiwaniem drzewa. Jest natłokiem myśli, jest swoistego rodzaju grą, dialogiem prowadzonym z rzeźbami Antoniego Rząsy. Jest odnajdywaniem coraz to nowych zastosowań i znaczeń drzew, przyglądaniem się pracy drwali. Jest powrotem do czasów dzieciństwa, budowania domków na drzewach, beztroskiej zabawy. Jest w końcu odprężeniem, bezpośrednim kontaktem z drzewem, naturą, poznawaniem jej siły i odkrywaniem piękna. Jest budowaniem dla drzewa szacunku.

 

Wystawa zorganizowana w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki przez Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 i Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego.

Tagi: