baszta

Baszta - wirtualny spacer.

Baszta - wirtualny spacer. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania, a potem realnego odwiedzenia :)
 
Tagi: 

Baszta już wynajęta

Mamy dla Was dobrą wiadomość, Baszta już wynajęta!
 
Musieliśmy przeprowadzić trzy przetargi, aby znaleźć odpowiedniego najemcę części historycznego miejsca Ostrzeszowa jakim jest Zamek Kazimierzowski. Udało się znaleźć osobę, która przywróci piwnicom Baszty stan na jaki zasługują i zainwestuje w to miejsce 100.000 zł netto z własnych środków!
 
Wiele mówiło się o stanie tego miejsce oraz koniecznych inwestycjach. Jak wyglądają pomieszczenia piwnic Baszty? Przed n
Tagi: 

Kawiarnia Baszta do wynajęcia

Zapraszamy do składania ofert na najem Kawiarni Baszta w Ostrzeszowie. W związku z brakiem ofert na warunkach podanych w poprzednim ogłoszeniu, informujemy, że warunki udziału w przetargu zostały zmienione, a termin składania ofert został wydłużony do 27.09.2016 r. O wyborze oferty zdecyduje cena oraz kontynuowanie działalności kawiarnianej w lokalu.

Masz ciekawe pomysły? Lubisz kontakt z ludźmi? Nie obawiasz się wyzwań?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami przetargu!

Tagi: 

Baszta Kazimierzowska w blasku i cieniu!

Daliśmy radę! Po kilku miesiącach prac w blasku świateł wyłoniło się piękne wnętrze kazimierzowskiej baszty. Kształt średniowiecznych, czerwonych, oczyszczonych z zaprawy i resztek tynku cegieł nadaje wnętrzom baszty niepowtarzalną atmosferę. A oświetlenie? No cóż, chcieliśmy, aby półmrok oraz światło było najważniejszym elementem wystroju wnętrz. Oświetliliśmy stopnie schodów, aby każdy zwiedzający mógł bezpiecznie poruszać się po wieży. Bezpieczeństw zwiedzających to dla nas ważna sprawa. Wnętrza baszty to nie tylko ściany i schody, ale również kilka detali architektonicznych, które chcieliśmy podkreślić światłem. Pięknie prezentują się łuki oraz wnęki w murach. Cały system oświetlenia wnętrza baszty daje wiele możliwości. Osobno zapalane jest oświetlenie schodów, osobno oświetlenie wnęk w murach oraz oświetlenie sufitowe.

Tagi: 

Zmieniamy basztę!

Baszta to symbol Ostrzeszowa, miejsce, które każdy odwiedzający o miasto po prostu musi zobaczyć. Trudno wyobrazić sobie, aby panorama Ostrzeszowa była bez tego historycznego obiektu. Wygląd kazimierzowskiego zamku zmieniał się na przestrzenie lat.

Tagi: 

Rękodzieło artystyczne - ocalić od zapomnienia

„Rękodzieło artystyczne – ocalić od zapomnienia” – pod takim hasłem odbyło się niedzielne, popołudniowe spotkanie na dziedzińcu baszty. Swoją obecnością uświetnili je przedstawiciele zespołu „Jubilaci” z Niedźwiedzia, którym na akordeonie przygrywał pan Ireneusz Owoc. Kunszt rzeźbiarski zaprezentował pan Wiesław Derendal, a misterne ozdoby ze słomy pokazała pani Mariola Urban z Biskupic Zabarycznych. Imprezie towarzyszyła niewielka ekspozycja haftowanych i szydełkowanych serwetek oraz wyszywanych krzyżykowo obrazów, którą udostępniła pani Halina Kędzia - reprezentująca Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 12 w Niedźwiedziu oraz zespół „Jubilaci”. Zajęcia plenerowej pracowni ceramicznej prowadziła Aleksandra Bojszczak, a warsztatem papierniczym kierowała Mirosława Rzepecka. Uczestnicy spotkania, niezależnie od wieku chętnie korzystali z możliwości samodzielnego wykonania naczynia z gliny na kole garncarskim oraz wyczerpania kartki papieru. Czynny był także taras widokowy baszty wraz z wystawą narzędzi tortur. Więcej zdjęć na www.facebook.com/ockfb

Tagi: 
Subscribe to RSS - baszta